Kadri Veseli: Osman Zhitia frymëzim në rrugëtimin e lirisë - Bota Sot
Kadri Veseli: Osman Zhitia frymëzim në rrugëtimin e lirisë

Aktuale

Kadri Veseli: Osman Zhitia frymëzim në rrugëtimin e lirisë

Nga: E.M Më: 2 korrik 2020 Në ora: 15:52
Kadri Veseli

Ish kryetari i kuvendit Kadri Vesli, u shprehë i pikëllaur për vdekjen e Osman Zhitës, babait të heroit të Afrim Zhitës.

'Osmani ishte atdhetar i madhë dhe burimë frymëzmimi në rrugëtimin tonë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës',theksoi Veseli nëpërmjet një postimi në facebook.

Postimi i plotë në Facebook:

Lajm i dhimbshëm vdekja e Osman Zhitisë. Babai i Heroit Afrim Zhitia, baca Osman, ishte atdhetar i madh dhe burim frymëzimi në rrugëtimin tonë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Jeta e tij ishte mes përkushtimit, qëndresës e krenarisë. Do të na mungojë të gjithëve. Ngushëllime familjes dhe gjithë kombit.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat