U rrëmbye nga forcat serbe më 1999, rivarroset sot martiri Vegim Qerkezi - Bota Sot
U rrëmbye nga forcat serbe më 1999, rivarroset sot martiri Vegim Qerkezi

Aktuale

U rrëmbye nga forcat serbe më 1999, rivarroset sot martiri Vegim Qerkezi

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 07:50
Vegim Qerkezi

Ditë më parë është identifikuar Vegim Kasim Qerkezi, i rrëmbyer nga forcat serbe gjatë muajit mars të vitit 1999.

Në nderim të tij, Komuna e Gjakovës bashkë me Komisionin Qeveritar për Persona të Pagjetur organizojnë ceremoninë e rivarrimit të martirit Vegim Kasim Qerkezi.

Ceremonia mbahet sot me fillim prej orës 13:00 dhe zhvillohet sipas kësaj agjende.

- Homazhe në Varrezat e Martirëve në Çabrat të Gjakovës

- Akademi për Vegim Kasim Qerkezin e cila po ashtu mbahet në Çabrat dhe

-Ceremonia e rivarrimit të martirit.

Për shkak të situatës në të cilën ndodhemi, të gjithë pjesëmarrësit në këtë ceremoni janë të obliguar të mbajnë maska mbrojtëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat