I pyetur për burgun dhe figurën e Adem Demaҫit, ja si ishte përgjigjur Presidenti Rugova - Bota Sot
I pyetur për burgun dhe figurën e Adem Demaҫit, ja si ishte përgjigjur Presidenti Rugova

Aktuale

I pyetur për burgun dhe figurën e Adem Demaҫit, ja si ishte përgjigjur Presidenti Rugova

Nga: H.O. Më: 5 korrik 2020 Në ora: 16:26
Pamje nga intervista

Truproja e Presidentit historik, Ibrahim Rugovës, Adnan Merovci në vazhdën e shkrimeve të tij ka përmendur edhe një intervistë Presidentit, për magazinën opozitare serbe "POGLEDI" në vitin 1991.

Merovci citon edhe pyetjet e gazetarës dhe përgjigjet e Presidentit Rugova.

Ja postimi i plotë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat