Kush është ish deputeti që jeton me qera dhe nuk ka pasuri të paluejtshme - Bota Sot
Kush është ish deputeti që jeton me qera dhe nuk ka pasuri të paluejtshme

Aktuale

Kush është ish deputeti që jeton me qera dhe nuk ka pasuri të paluejtshme

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 09:03
Kuvendi i Kosoves

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda ka deklaruar pasurinë e tij për Agjencionin Kundër Korrupsionit.

Deda nuk ka të deklaruar asgjë tek pasuria e paluajtshme, derisa ka bërë me dije se së bashku me bashkëshorten para të gatshme në institucione financiare ka mbi 2 mijë euro.

“Unë jetoj me qera dhe nuk kam asnjë pasuri të paluejtshme për deklarim”, ka dhënë sqarimin e tij mes tjerash për AKK-në .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat