Kosovë-Shqipëri me zyrë të përbashkët konsullore në Kopenhagë - Bota Sot
Kosovë-Shqipëri me zyrë të përbashkët konsullore në Kopenhagë

Aktuale

Kosovë-Shqipëri me zyrë të përbashkët konsullore në Kopenhagë

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 10:34
Gent Cakaj

Flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës valëviten së bashku në Kopenhagë.

Në kuadër të përfaqësimit me ambiente të përbashkëta diplomatike dhe konsullore nëpër botë, ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka prezantuar selinë e përbashkët të Përfaqësisë së Republikës së Shqipërisë dhe Zyrës Konsullore të Republikës së Kosovës në Kopenhagë.

Sipas Cakaj, flamujt e dy shteteve të një kombi valëviten krenarisht pranë njëri-tjetrit, atje ku Përfaqësia e Shqipërisë dhe Zyra Konsullore e Kosovës ndajnë të njëjtën hapësirë.

“Ja një vepër tjetër madhështore e bashkëpunimit vëllazëror mes Kosovës e Shqipërisë”, thekson Cakaj.

“Flamujt e dy shteteve të një kombi valëviten krenarisht pranë njëri-tjetrit në Kopenhagë aty ku përfaqësitë tona konsullore ndajnë të njëjtën hapësirë brenda Ambasadës së Republikës së Shqipërisë”, shprehet Cakaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat