Haxhiu: Prej hapjes totale në gjendje të jashtëzakonshme - Bota Sot
Haxhiu: Prej hapjes totale në gjendje të jashtëzakonshme

Aktuale

Haxhiu: Prej hapjes totale në gjendje të jashtëzakonshme

Nga: B.F Më: 11 korrik 2020 Në ora: 16:43

Deputetja e VV-së Albulena Haxhiu ka reaguar  Qeverisë përmes një shkrimi të saj në “Facebook”duke shkruar se Qeveria “Koti”siç e quan ajo nuk kanë pasur lidhje me menagjimin e situates, transmeton “Bota sot”.

Sipas saj Gjendja e jashtëzakonshme do të mund të vinte, në ndonjë rrethanë, vetëm si mosmjaftueshmëri e masave, por jo zëvendësim i vonë i mungesës së masave.

Postimi i plotë:

Kjo është mënyra e atyre që operojnë me ekstreme dhe pa asnjë plan. Prej hapjes totale në gjendje të jashtëzakonshme. Kjo më së miri shpreh se këta nuk kanë fare lidhje me menaxhim. Gjendja e jashtëzakonshme do të mund të vinte, në ndonjë rrethanë, vetëm si mosmjaftueshmëri e masave, por jo zëvendësim i vonë i mungesës së masave.

E gjithë sjellja e këtyre ditëve e këtyre personave të qeverisë Koti ka qenë demobilizuese, çorganizuese dhe asapak që nxit kujdes tek vet qytetarët. Ju nevojit një muaj për të krijuar kaos dhe për të thënë se po shpallim gjendjen e jashtëzakonshme. Përkthyer më thjeshtë kjo i bije që: ne nuk dijmë të menaxhojmë, të analizojmë, të shkojmë në masa graduale dhe tash jemi të detyruar me masën ekstreme të sjellim rend. Më shumë si mjet i domosdoshëm këta duket se e kanë dashur gjendjen e jashtëzakonshme si fazë të domosdoshme.

Pa plan mjetet bëhen qëllim në vetvete, nëse tashmë ky nuk ka qenë plan në vete.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat