Lama: Nuk ka nevojë për gjendje të jashtëzakonshme pasi nuk është gjendje lufte, të respektohen masat  - Bota Sot
Lama: Nuk ka nevojë për gjendje të jashtëzakonshme pasi nuk është gjendje lufte, të respektohen masat 

Aktuale

Lama: Nuk ka nevojë për gjendje të jashtëzakonshme pasi nuk është gjendje lufte, të respektohen masat 

Nga: A.SH Më: 11 korrik 2020 Në ora: 19:21
Alma Lama

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar gjendjen e jashtëzakonshme pasiqë rastet me COVID-19 vazhdimisht po rriten. Për këtë janë pajtuar edhe kryetarët e komunave të Kosovës.

Kurse Ish-ambasadorja e Republikësa së Kosovës në Itali, Alma Lama, ka thënë se nuk ka për gjendje të jashtëzakonshme pasi nuk është gjendje lufte.

Sipas saj duhet të respektohen masat parandaluese dhe duhet të ketë dispilinë.

Postimi në Facebook:

Nuk ka nevoje per gjendje te jashtezakonshme pasi nuk eshte gjendje lufte.

Duhet te respektohen masat parandaluese. Duhet disipline.

Pika e pare: mbajtja e maskes ne ambjente te mbyllura dhe distanca prej 1 meter duhet te kthehet ne detyrim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat