​Veseli solidarizohet me familjen Buzhala - Bota Sot
​Veseli solidarizohet me familjen Buzhala

Aktuale

​Veseli solidarizohet me familjen Buzhala

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 21:46
Kadri Veseli

Edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është solidarizuar me familjen Buzhala, pas vdekjes së kryefamiljarit nga Covid-19.

Veseli përmes një statusi në Facebook, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Bashorit, ndërsa ka bërë thirrje për kujdes të shtuar.

Ky është statusi i tij i plotë:

Me keqardhje e mora lajmin për vdekjen e Bashor Buzhalës, babait të gazetarit Berat Buzhala, i cili po luftonte për jetën tash e disa ditë me Covid-19. Ngushëllimet më të thella për familjen Buzhala dhe të afërmit e tyre.

Po ashtu ritheksoj thirrjen ndaj të gjithë qytetarëve për të bërë më shumë kujdes duke mbajtur me rigorozitet distancën sociale, higjenën personale dhe maskat në ambientet publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat