Haradinaj reagon ashpër: Autostradat e Serbisë mbi eshtrat e qytetarëve shqiptarë të vrarë nga serbët, janë arkivi i turpit shtetëror millosheviqian - Bota Sot
Haradinaj reagon ashpër: Autostradat e Serbisë mbi eshtrat e qytetarëve shqiptarë të vrarë nga serbët, janë arkivi i turpit shtetëror millosheviqian

Aktuale

Haradinaj reagon ashpër: Autostradat e Serbisë mbi eshtrat e qytetarëve shqiptarë të vrarë nga serbët, janë arkivi i turpit shtetëror millosheviqian

Më: 17 korrik 2020 Në ora: 22:15
Daut Haradinaj

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka reaguar ashpër duke thënë se Ushtria Çlirimtare nuk ka çka të fshehë në arkiva.

Tutje, Haradinaj thotë se atostradat e Serbisë mbi eshtrat e qytetarëve shqiptarë të vrarë nga serbët, janë arkivi i turpit shtetëror millosheviqian.

Shkrimi i plotë:

UÇK është transparente dhe s’ka çka mshefë në arkiva, aty është vetëm e vërteta e luftës sonë çlirimtare.

Autostradat e Serbisë mbi eshtrat e qytetarëve shqiptarë të vrarë nga serbët, janë arkivi i turpit shtetëror millosheviqian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat