Islami: Nuk mund të tjetërsohem, jam shqiptar me besimin tim Islam - Bota Sot
Islami: Nuk mund të tjetërsohem, jam shqiptar me besimin tim Islam

Aktuale

Islami: Nuk mund të tjetërsohem, jam shqiptar me besimin tim Islam

Nga: E.B Më: 22 korrik 2020 Në ora: 16:05
Gazmend Islami

Kryetari i Ballit Kombëtarë Demokrat, Gazmend Islami, ka reaguar për ndërtimin e Xhamisë në Prishtinë.

Islami ka shkruar se duhet respektuar besimi i njëri tjetrit, shkruan “Bota Sot”.

Gjithashtu, ka shkruar se nuk mund të tjetërsohet, se ai është shqiptar me besim islam, dhe se duhet respektuar besimi i të gjithëve.

Postimi i plotë:

Tash lind pyetja, pse duhet politizuar ndërtimin e Xhamis!

Shqiptarët janë popull fisnik, që respektojn besimet e njëri tjetrit!

Nuk mund të tjetërsohem, ai që jam, Shqipëtar me besimin tim Islam!

Besimin tim pres të ma respektojn gjithë ata që jane Atesit, apo besimeve tjera, ashtu siq i respektoj edhe une!

Shqipëtarët janë të bashkuar dhe nuk kanë probleme mes veti për shkak të besimeve, ato probleme i sjellin marecenarët e paguar mirë, që shpifin dhe pjellin fantazin e tyre të errët!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat