Hoti shpreson në lajme të mira për heqjen e vizave: Po vërehet angazhim i shtuar i Francës dhe Gjermanisë - Bota Sot
Hoti shpreson në lajme të mira për heqjen e vizave: Po vërehet angazhim i shtuar i Francës dhe Gjermanisë

Aktuale

Hoti shpreson në lajme të mira për heqjen e vizave: Po vërehet angazhim i shtuar i Francës dhe Gjermanisë

Më: 23 korrik 2020 Në ora: 14:46
Abdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po shpreson në lajme të mira për liberalizimin e vizave.

Ai në një diskutim të organizuar sot nga Qendra Evropiane për Politikë, ka thënë se rrethanat në lidhje me këtë proces kanë ndryshuar.

Sipas tij, tani vërehet një angazhim më i madh nga Franca dhe Gjermania në këtë aspekt.

“Ajo që është ndryshe tani për heqjen e vizave, është angazhimi më i madh i shteteve të BE-së, si Francës dhe Gjermanisë, dhe natyrisht edhe momentum i presidencës gjermane në Bashkimin Evropian”, ka thënë ai.

Hoti tutje ka folur edhe për alternativat që ka Kosova në rrugën e saj ndërkombëtare, duke thënë se BE-ja mbetet e vetmja zgjidhje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat