Komandanti i Koshares vjen më një reagim, ka një kritikë të ashpër për Vjosa Osmanin - Bota Sot
Komandanti i Koshares vjen më një reagim, ka një kritikë të ashpër për Vjosa Osmanin

Aktuale

Komandanti i Koshares vjen më një reagim, ka një kritikë të ashpër për Vjosa Osmanin

Nga: A. J Më: 4 gusht 2020 Në ora: 11:44
Hisen Berisha

Komandanti i Luftës se Koshares Hisen Berisha përmes një postimi në facebbok ka reaguar ë lidhje më politizimin dhe përfitimin edhe në fatkeqësi siç e ka quajt ai nga politikbërsët kosovare.

Nuk dihet nëse direkt e ka pas fjalën për Vjosa Osmanin, por më poshtë ka shkruar se institucioni i kryetarit të Kuvendit të Republikës nuk është mekanizmi që ngrit pagat, por është shndërruar në pozitën e cila po i shërben vetëm një individi.

Virusi Corona vret, politikanët kërcënojnë me kërkesa materialiste.

Postimi i plotë:

Politizimi dhe përfitimi edhe në fatkeqësi, turp apo patriotizëm!

 

Në ditët e sotme njeriu në Kosovë trishtohet jo vetëm nga pandemia Covid-19 por nga politikbërset kosovare.

Ne e pamë sot një protestë të infermierëve (në përputhje me rregullat për distancën) me kërkesë për me ua rritë pagesat e ndërrimit të natës (e drejtë) dhe menjëherë prej protestës organizatorin e pret kryetarja e kuvendit të Republikës së Kosovës.

Lindë pyetja: Si ka mundësi që krye parlamentarja jonë të organizoj grevë duke i larguar infermieret nga repartet me kërkesa materiale, tani në kohen kur qeveria e kaloj në kuvend shtesën në pagë prej 300€?

Për më tepër ketë ta shesin si përkujdesje ndaj infermierisë.

Përfundimisht institucioni i kryetarit te kuvendit të Republikës nuk është mekanizmi që ngrit pagat, por është shndërruar në pozitën e cila po i shërben vetëm një individi.

Virusi Corona vret, politikajt kërcënojnë me kërkesa materialiste!!!

Turp, apo patriotizëm modern ky mbetet të vlerësohet!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat