Rastet e fundit me koronavirus, deputeti i VV-së: Çka nesër, do të numërojmë të infektuarit dhe të vdekurit - Bota Sot
Rastet e fundit me koronavirus, deputeti i VV-së: Çka nesër, do të numërojmë të infektuarit dhe të vdekurit

Aktuale

Rastet e fundit me koronavirus, deputeti i VV-së: Çka nesër, do të numërojmë të infektuarit dhe të vdekurit

Nga: A. J Më: 4 gusht 2020 Në ora: 15:34
Foto Ilustrim

Deputeti i Vetëvendosjes Fitim Uka pas publikimit ë shifrave dhe rasteve me koronavirus ka reaguar përmes një shkrimi në facebbok.

Uka ka shkruar se edhe 13 vdekje në 24 orët e fundit, që na mbajnë në krye të listës së vendeve me vdekshmërinë më të lartë.

Në anën tjetër, apati e pakuptueshme e pseudoqeverisë në raport me menaxhimin e pandemisë.

Postimi i plotë:

Plus 225 raste të reja me Covid-19, për të rikonfirmuar një trend shqetësues të përhapjes së infeksionit në Kosovë.

Edhe 13 vdekje në 24 orët e fundit, që na mbajnë në krye të listës së vendeve me vdekshmërinë më të lartë.

Në anën tjetër, apati e pakuptueshme e pseudoqeverisë në raport me menaxhimin e pandemisë.

Pa plan konkret e pa ide.

Masa që nuk respektohen e rrjedhimisht nuk japin rezultat.

Dhe, barrën e gjithë kësaj papërgjegjësie e bartin institucionet shëndetësore dhe në veçanti profesionistët tanë shëndetësor.

Çka nesër?

Do të numërojmë të infektuarit dhe të vdekurit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat