​Hoti ngushëllon Qeverinë dhe popullin libanez - Bota Sot
​Hoti ngushëllon Qeverinë dhe popullin libanez

Aktuale

​Hoti ngushëllon Qeverinë dhe popullin libanez

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 11:58
Avdullah Hoti

Kryeministri Avdullah Hoti ka ngushëlluar qeverinë dhe popullin e Libisë, me rastin e tragjedisë së djeshme në Bejrut.

“Le të shndërrohet kjo tragjedi në besim dhe vendosmëri për të punuar edhe më fort për një botë paqësore dhe për miqësi mes popujsh e vendesh!”, thuhet ndër të tjerash në telegram ngushëllimin e Hotit.

Ky është mesazhi i plotë:

Me rastin e tragjedisë së djeshme në Bejrut të Libanit, ku si pasojë e një shpërthimi kanë humbur jetën dhjetëra qytetarë të këtij vendi, kryeministri Hoti ka dhënë këtë mesazh ngushëllimi:

Në emër të Qeverisë të Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta Qeverisë dhe popullit të Libanit për shuarjen tragjike të jetës së dhjetëra qytetarëve libanezë, të cilët pësuan nga shpërthimi i djeshëm në Bejrut.

Edhe në Kosovë, si kudo në botë, lajmi tronditës për këtë tragjedi është pritur me dhembje të thellë.

Le të shndërrohet kjo tragjedi në besim dhe vendosmëri për të punuar edhe më fort për një botë paqësore dhe për miqësi mes popujsh e vendesh!

Shpirtërisht dhe në lutje jemi me popullin e Libanit në këto çaste pikëllimi!

Zoti i bekoftë viktimat e kësaj tragjedie dhe familjet e tyre!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat