Ambasada gjermane kërkon zbatimin e masave

Aktuale

Ambasada gjermane kërkon zbatimin e masave

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 14:32
Prishtinë

Pasi numrat e rasteve të reja të koronavirusit në Kosovë mbeten shqetësuese, është shumë e rëndësishme të merren masat paraprake dhe të respektohen masat e sigurisë, thonë nga Ambasada e Gjermanisë në Kosovë.

Ata kërkojnë nga qytetarët të kujdesen për veten dhe të dashurit e tyre.

"Qëndroni të sigurt! Mbani distancë! Vish maskë!", thuhet në reagimin e tyre.

Numri i rasteve me të infektuar në vend është rritur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat