​Edhe njё kompani e re ajrore evropiane nё ‘Adem Jashari’

Aktuale

​Edhe njё kompani e re ajrore evropiane nё ‘Adem Jashari’

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 18:26
​Edhe njё kompani e rё ajrore evropiane nё ‘Adem Jashari’

Smartlynx aterroi pёr herё të parё sot nё Aeroportin Ndёrkombёtar tё Prishtinёs (ANP) ‘Adem Jashari’ me planifikimin e fluturimeve pёr nё shtetin e Gjermanisё.

Smartlynx do tё stacionojë njё aeroplan nё ANP ‘Adem Jashari’ nga ku do tё shёrbejë dy herё nё javё pёr Munich dhe dy herё nё javё pёr Stutggart.

Smartlynx ёshtё njё kompani ajrore me pёrvojё 28-vjeçare nё fushёn e transportit ajror dhe nё ANP ‘Adem Jashari’ fluturimet do t’i realizojë me Airbus 320 me kapacitet prej 180 ulёsesh, njofton Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat