Hoti: Së shpejti do ta miratojmë planin e shpërndarjes së mjeteve për rimëkëmbjen ekonomike

Aktuale

Hoti: Së shpejti do ta miratojmë planin e shpërndarjes së mjeteve për rimëkëmbjen ekonomike

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 17:31
Avdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se përmes Ministrisë së Financave dhe ministrive të linjës, po bëjnë përgatitjet për pagesat për punëtorët e mbetur të papunë, qiratë e ndërmarrje dhe familjet pa të ardhura.

Hoti ka shkruar se gjithashtu, po bëjnë planin e shpërndarjes së mjeteve për masat e rimëkëmbjes ekonomike, i cili plan do të miratohet në Qeveri së shpejti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat