Publikohen pamjet / Gati kërset boksi mes deputetit të LDK-së dhe atij të VV-së - Bota Sot
Publikohen pamjet / Gati kërset boksi mes deputetit të LDK-së dhe atij të VV-së

Aktuale

Publikohen pamjet / Gati kërset boksi mes deputetit të LDK-së dhe atij të VV-së

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 18:45
Tensionet në Kuvend

Është evituar një përplasje fizike ndërmjet deputetëve të LDK-së dhe VV-së në seancën e sotme të Kuvendit.

Deputeti i partisë së Albin Kurtit, Hajrullah Çeku kishte një diskutim me deputeten e minoriteteve, Zikrete Aliti, pasi kjo e fundit apstenoi në një votim.

E, kjo i pengoi deputeti nga Prizreni, Xhavit Ukaj.

Ai kërkoi nga deputetët e LVV-së që mos të ushtrojnë presion tek deputetja Aliti, të cilën ai e ka bashkëvendase.

Në video mund të shihni momentin e përplasjes verbale mes tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat