Deputeti i VV-së i reagon Hotit për xhandarët serbë: Avdullah çu se u ba sabah! - Bota Sot
Deputeti i VV-së i reagon Hotit për xhandarët serbë: Avdullah çu se u ba sabah!

Aktuale

Deputeti i VV-së i reagon Hotit për xhandarët serbë: Avdullah çu se u ba sabah!

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 11:54
Eman Rrahmani

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, ka thënë se reagimi i sotëm i Kryeministrit Avdullah Hoti për hyrjen e xhandarëmisë serbe është i vonuar.

“Avdullah qu se u bo sabah!”, ka shkruar ai.

“Dje xhandarmeria serbe hyri në territorin e Republikës së Kosovës, duke cënuar sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës. Reagime të tilla të z. Hoti, përveç që janë të vonuara tregojnë edhe mos interesim për ruajte të integritetit territorial të Kosovës”.

“Kjo qeveri ilegale duhet të largohet sa më shpejt. Nuk asnjë arsye asnjë deputet për të mos e votuar mocionin e mosbesimit ndaj kësaj qeverie”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat