Komunat që shënuan raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit - Bota Sot
Komunat që shënuan raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Aktuale

Komunat që shënuan raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 15:06
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar për 190 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Sipas njoftimit, më së shumti raste janë shënuar në Komunën e Prishtinës, gjithsej 48. Rastet e tjera pozitive vijnë nga komunat si në vijim:

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 48 raste, komuna Mitrovicë 24 raste, komuna Podujevë 18 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Fushë Kosovë 13 raste, komuna Skenderaj 10 raste, komuna Ferizaj 7 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Pejë 6 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Kaçanik 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Zubin Potok 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Malishevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Gjilan, Han i Elezit, Klinë dhe Rahovec”, njofton IKSHPK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat