Mozzik mbledh qindra qytetarë në kulmin e pandemisë, reagon Qalaj: Tash unë do të merrem me të

Aktuale

Mozzik mbledh qindra qytetarë në kulmin e pandemisë, reagon Qalaj: Tash unë do të merrem me të

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 16:27
Mozzik

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka reaguar ndaj tubimeve të cilat po i mbanë reperi Mozzik nëpër qytetet e Kosovës.

Qalaj ka thënë se policia duhet të intervenojë dhe nuk duhet të lejojë turma të tilla të njerëzve.

“Ai e ka marr një leje në qendrën operative të MPB-së, ata janë përgjegjës. Policia duhet të intervenojë dhe nuk duhet të lejojë turma të tilla. Tash unë do të merrem me të”, ka thënë tutje Qalaj.

Pavarësisht se Mozzik ka marrë leje për promovimin e albumit të tij “Mozzart”, në bazë të vendimeve të fundit të qeverisë nuk janë të lejuara tubimet e më shumë se pesë personave nëpër sheshe.

Derisa sot janë parë shumë të rinj pa maska dhe pa distancë sociale në Mitrovicë, Vushtrri dhe Pejë.

Reperi pritet të vazhdoj tubimet e tij edhe në qytetin e Deçanit, Gjakovës dhe Prizrenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat