Xhandarmëria serbe në Kosovë, ish- agjenti i SHIK-ut shokon me deklaratën e tij - Bota Sot
Xhandarmëria serbe në Kosovë, ish- agjenti i SHIK-ut shokon me deklaratën e tij

Aktuale

Xhandarmëria serbe në Kosovë, ish- agjenti i SHIK-ut shokon me deklaratën e tij

Nga: A.M. Më: 9 gusht 2020 Në ora: 07:54
Naim Miftari

Ish- agjenti i SHIK-ut dhe ish- luftëtari i UÇK-së, Naim Miftari, ka reaguar pas deklaratës së KFOR-it për xhandarmerinë serbe, ku ditë më parë u panë në fshatin Karaçevë.

Ai në postimin e tij në Facebook, ka shkruar se KFOR nuk njeh Kosovën si shtet të pavarur, por si pjesë të Serbisë sipas rezolutes 1244 të OKB.

Postimi i plotë:

KFOR nuk njeh Kosovën si shtet të pavarur, por si pjesë të Serbisë sipas rezolutes1244 të OKB

KFOR ka paralajmëruar se do të vazhdojë të angazhohet me të gjitha palët për të forcuar bashkëpunimin për të siguruar një mjedis të qetë dhe të sigurt dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet në Kosovë, sipas Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të vitit 1999 dhe Marrëveshjes Teknike Ushtarake të të njëjtit vit.!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat