A ndalen filtrat gjatë natës? Ja si përgjigjet KEK-u - Bota Sot
A ndalen filtrat gjatë natës? Ja si përgjigjet KEK-u

Aktuale

A ndalen filtrat gjatë natës? Ja si përgjigjet KEK-u

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 19:24
Foto ilustrim

Një monitorim i cilësisë së ajrit i kryer në Obiliq nga organizatat joqeveritare që merren me mbrojtjen e ambientit, 'CEE Bankwatch dhe INDEP', ka konstatuar tejkalim enorm të nivelit të ndotjes nga Termocentralet Kosova A dhe Kosova B. 

Ndotja dyshohet se shpeshherë shkaktohet nga shkyçja e filtrave për rritje të kapacitetit prodhues të energjisë elektrike. 

Por KEK-u mohon se e bën një gjë të tillë.

Ndiqeni hulumtimin e plotë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat