Xhandarmëria serbe hyri në Kosovë, ish-agjenti i SHIK-ut, publikon këtë fotografi dhe ka një mesazh publik për liderët politik - Bota Sot
Xhandarmëria serbe hyri në Kosovë, ish-agjenti i SHIK-ut, publikon këtë fotografi dhe ka një mesazh publik për liderët politik

Aktuale

Xhandarmëria serbe hyri në Kosovë, ish-agjenti i SHIK-ut, publikon këtë fotografi dhe ka një mesazh publik për liderët politik

Nga: N.Sh. Më: 10 gusht 2020 Në ora: 08:29
Fotografi kur Policia e Kosovës ishte kapur nga Policia serbe

Javën e kaluar xhandarmëria serbe ka shkelur territorin e Kosovës.

U publikon disa fotografi të xhandarmërisë serbe e cila ishte futur në Karaqevë, ku banorët e asaj ane ishin ndier të rrezikuar dhe të pambrojtur nga shteti ynë.

Ish-ushtari i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook, duke iu drejtuar liderëve politikë në Kosovë që të mendojnë edhe për shtetin e Kosovës dhe jo vetëm për vetën e tyre.

Miftari ka publikuar edhe një fotografi të policiëve të Kosovës, të cilët ishin kapur nga policia serbe vite më parë në kufi me Serbi.

Për më shumë, lexojeni postimin e Miftarit:

Hashim, Kadri, Isë, Dull, Ramush, Daut, Famir, Behxhet sa mendoni vetëm për veti dhe për djemët tuaj e terminaleve të tyre mendoni pak edhe për shtetin tonë nëse s’keni zotësi shkoni në shtëpi!

Minister Agim Veliu mos shitni tani qallum policia e jote defilojnë në Karaqevë... tek pas disa ditëve pasi tu shkel teritori i shtetit nga forcat Serbe bëne detyren tuaj çka e keni me kushtetutë, e mos boni poltikë e me shit qallum me Polic se përfundoni prap kështu turpshëm kur tu kanë zënë rob policët e shtetit në detyrë kinse tuj rujt kufirin por jeni kap befasi tuj hanger fara të zeza të bleme te Bungu!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat