​Hoti përkujton dëshmorët: Lufta jonë për liri ishte e drejtë dhe e pastër

Aktuale

​Hoti përkujton dëshmorët: Lufta jonë për liri ishte e drejtë dhe e pastër

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 17:49
Avdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka përkujtuar dëshmorët Bekim Berisha-Abeja, Bedri Shala, Elton Zherka dhe Përmet Vula, të cilët ranë heroikisht 22 vjet më parë në luftën kundër regjimit serb.

“Abeja, një njeri me përvojë luftarake dhe me vullnet e trimëri të jashtëzakonshme, bashkë me trimat e tjerë, dëshmuan se lufta jonë për liri dhe pavarësi ishte e drejtë dhe e pastër, me ç'rast u mbështet edhe nga bota demokratike. Lavdi jetës dhe veprës së trimave tanë”, ka shkruar Hoti në një postim në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat