Zemaj: Qytetarët nuk i kanë fajet për përhapjen e virusit - Bota Sot
Zemaj: Qytetarët nuk i kanë fajet për përhapjen e virusit

Aktuale

Zemaj: Qytetarët nuk i kanë fajet për përhapjen e virusit

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 22:32
Armend Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë në Kanal10 se, qytetarë asnjëherë nuk i kanë fajet për përhapjen e virusit.

"Megjithatë, qytetarët duhet ta ruajnë vetveten, të respektojnë rregullat, sepse virusi është i rrezikshëm dhe i fshehur, nuk e din se në cilin organ të prekë", ka theksuar Zemaj.

Zemaj ka shtuar se, situatë e njëjtë me përhapjen e coronavirusit është në të gjithë rajonin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat