Isa Mustafa: Posti i Presidentit do të jetë temë e diskutimit me AAK’në

Aktuale

Isa Mustafa: Posti i Presidentit do të jetë temë e diskutimit me AAK’në

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 20:26
Isa Mustafa

Pas rreth një muaj, shefi i LDK-së viziton grupin parlamentar të LDK-së, në Kuvend.

Ka rreth një muaj që shefi i LDK-së, nuk është parë tek Kuvendi i Kosovës.

Kjo pasi i njëjti si edhe shefi i ekzekutivit , u infektua me virusin corona.

E tani kur Isa Mustafa është shëruar plotësisht, nën shoqërimin e dikujt, po i bën një vizitë grupit parlamentar në objektin e Kuvendit.

Mustafa në një intervistë, ka folur për diskutimet që kanë pasur së fundi me partnerin e koalicionit.

E së fundi janë shtuar zërat, për futjen e Partisë Demokratike të Kosovës në koalicion. Mundësinë që koalicionit t’i bashkohet PDK, Mustafa nuk e mohon.

Mustafa u pyet edhe për postin e mëse të diskutueshëm të presidentit.

Shefi i LDK-së, tha se me Haradinajn nuk e kanë diskutuar ende këtë pozitë.

Por, nuk mohon se do e pranojë një post të tillë nëse i ofrohet.

Posti i presidentit, ka qenë një nga arsyet që Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike kishin stërgjatur me muaj takimet, për një marrëveshje përfundimtare bashkëqeverisëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat