Licencohen edhe tetë laboratorë privatë për të kryer teste serologjike - Bota Sot
Licencohen edhe tetë laboratorë privatë për të kryer teste serologjike

Aktuale

Licencohen edhe tetë laboratorë privatë për të kryer teste serologjike

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 11:30
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë licencuar edhe tetë laboratorë privatë për të kryer teste serologjike.

Këta laboratorë gjenden në Deçan, Lipjan, Mitrovicë, Vushtrri, Prishtinë dhe Ferizaj.

Më poshtë gjeni listën e laboratorëve të cilëve Bordi për Licencim të Institucioneve Shëndetësore Private i MSh-së u ka miratuar kërkesën për kryerje të testeve serologjike për SARS COV2.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat