Daçiq u ka dërguar një mesazh politikanëve të Kosovës

Aktuale

Daçiq u ka dërguar një mesazh politikanëve të Kosovës

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 15:24
Ivica Daçiq

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, u ka dërguar mesazh politikanëve nga Kosova

Daçiq po thotë që ka informata që politikanët nga Prishtina po lobojnë tek vendet që kanë tërhequr njohjen e Kosovës.

Kjo në mënyrë që këto vende të anulojnë tërheqjen e njohjeve.

Kësisoj, Daçiq po thotë që nëse nuk ndalet Kosova, atëherë fushatës do t’ia filloj edhe Serbia, e sipas tij, do të jenë më të suksesshëm.

“Ata po e përdorin këtë situatë për qëllime të tyre. Nëse vërejmë që nuk po e respektojnë marrëveshjen, e po sillen komplet ndryshe, ne do të vazhdojmë fushatën tonë dhe sigurisht që do të jemi më të suksesshëm se ata”, ka thënë Daçiq.

Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë ishte arritur para takimit me Richard Grenell që nuk u bë asnjëherë, ku thuhej se edhe Kosova por edhe Serbia do të ndalin fushatën e tyre si po ashtu edhe kundër njohjes dhe anëtarësimit në organizata ndërkombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat