Përgatitjet për vitin e ri shkollor: Ministria e Arsimit nxjerr udhëzues për drejtoritë e arsimit - Bota Sot
Përgatitjet për vitin e ri shkollor: Ministria e Arsimit nxjerr udhëzues për drejtoritë e arsimit

Aktuale

Përgatitjet për vitin e ri shkollor: Ministria e Arsimit nxjerr udhëzues për drejtoritë e arsimit

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 22:27
Foto ilustrim

Ministria e Arsimit do të përgatisë disa protokolle që do të shërbejnë si udhëzues për drejtoritë e arsimit.

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj ka vazhduar takimet virutale me kryeministrin Hoti në lidhje me fillimin e mësimit.

Në këtë takim janë shpalosur tre skenarët me të cilët mund të organizohet viti i ri shkollor.

Aty është vendosur që të hartohen protokolle përmes të cilave do të sqarohet se si do të veprohet në në skenarët e paraparë.

Kësisoj në bazë të këtyre protokolleve do të përgatiten trajnime për Drejtoritë Komunale të Arsimit dhe drejtorëve të shkollave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat