Një figurë e lartë në PDK paralajmëron qeveri të re - Bota Sot
Një figurë e lartë në PDK paralajmëron qeveri të re

Aktuale

Një figurë e lartë në PDK paralajmëron qeveri të re

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 23:24
PDK

Anëtari i PDK-së, Rrustem Mustafa-Remi, po kërkon qeveri të re për vendin.

"Qeveri kredibile e udhëhequr nga njerëz me kredo të lartë kombëtare dhe morale. Moratorium qeverisës deri në ndryshimin e mënyrës së punës në qeverisje...", ka shkruar Mustafa në Facebook.

Sipas tij, mentaliteti me performanca të dobëta, jo zhvillimore, në raport me interesat publike e shoqërore, do të duhej larguar nga qeverisja.

Reagimi tij:

Qeveri kredibile e udhëhequr nga njerzë me kredo të lartë kombëtare dhe morale.

Moratorium qeverisës deri në ndryshimin e mënyrës së punës në qeverisje...

Duhet të bëjnë reforma të thella në mënyrë që mirëqenja e qytetarit të përmirsohet.

Mentaliteti me performanca të dobëta,jo zhvillimore, në raport me interesat publike e shoqërore, do të duhej larguar nga qeverisja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat