Sot mbyllet konkursi për specializime në mjekësi - Bota Sot
Sot mbyllet konkursi për specializime në mjekësi

Aktuale

Sot mbyllet konkursi për specializime në mjekësi

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 07:30
Armend Zemaj

Ministria e Shëndetësisë nesër pritet ta mbyll konkursin për specializime në mjekësi.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media ku thuhet se ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot do të mbajë konferencë në orë 09:00.

Kujtojmë se Zemaj kishte deklaruar që për tre muaj Kosova do t’i ketë 1600 mjekë dhe infermierë më shumë.

Ai ishte zotuar se në mandatin e tij si ministër asnjë mjek nuk do të jetë i papunë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat