Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, lajm i mirë - Bota Sot
Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, lajm i mirë

Aktuale

Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, lajm i mirë

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 09:33
Ilustrim

Ambasada amerikane në Serbi, paralajmërimin për takimin në Shtëpinë e Bardhë e ka quajtur “lajm të mirë”.

“Takimi i liderëve të Serbisë dhe Kosovës në Shtëpinë e Bardhë do ta shtynte përpara dialogun e Brukselit dhe do të sillte më shumë stabilitet në rajon”, ka thënë kjo ambasadë përmes një njoftimi në rrjetin social, Twitter.

I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë –Serbi, Richard Grenell ka paralajmëruar të premten se liderët e këtyre dy shteteve do të takohen më 2 shtator në Uashington.

Zoti Grenell tha më pas se takimi do të bëhej në një datë të ardhme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat