Mjeku infektohet me koronavirus, kishte ardhur për pushime nga Gjermania në Kosovë - Bota Sot
Mjeku infektohet me koronavirus, kishte ardhur për pushime nga Gjermania në Kosovë

Aktuale

Mjeku infektohet me koronavirus, kishte ardhur për pushime nga Gjermania në Kosovë

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 09:46
Ilir Arifi

Mjeku që jeton në Gjermani, Ilir Arifi, kishte ardhur për pushime në vendlindje.

Por se me tu kthyer në shtetin gjerman, ka rezultuar pas dy testeve të bëra, pozitiv me Covid-19.

Arifi këtë lajm e ka bërë të ditur vet përmes një statusi në Facebook, duke treguar kështu që ka simptoma serioze.

“Ata qe e kanë kaluar dhe poashtu ata që janë duke u përballur me këtë virus e dinë seriozitetin e tij. Ju lutem bëni kujdes të shtuar. Ju uroj shëndet !”, ka shkruar ndër të tjera Arifi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat