Kush e ekzekutoi Hakiun? Ky paralajmërim i familjes së Haki Imerit, tronditë urdhërdhënësit për vrasjen e tij, ja çka do të publikojnë...

Aktuale

Kush e ekzekutoi Hakiun? Ky paralajmërim i familjes së Haki Imerit, tronditë urdhërdhënësit për vrasjen e tij, ja çka do të publikojnë...

Nga: N.Sh Më: 15 gusht 2020 Në ora: 08:50
Haki Imeri dhe Hashim Thaçi

Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imeri, kanë paralajmëruar që do të publikojnë një libër.

Kjo libër, do të bëhet nga ditari i luftës i Haki Imerit, të cilën e kanë gjetur familja tash e dy vite.

Sipas paralajmërimit të familjes Imeri, këtë ditar me zell do ta digjnin urdhërdhënësit e ekzekutimit të Hakiut.

Nga kjo, sipas paralajmërimit mund të kuptojmë se, në ditarin e Hakiut ka dëshmi të sakta me emra e mbiemra për urdhërdhënësit e tij.

Postimi i plotë:

Të dashur miq, pas seancave gjyqësore që presim të mbahen në Gjykatën Speciale të Hagës do të publikojmë një libër që mbeti dorëshkrim. Ditari i luftës së Haki Imerit është gjetur para dy vitesh... Është një dokument i rëndësishëm historik të cilin me zell do ta digjnin ata që dhanë urdhër për ta ekzekutuar Hakiun. Fatbardhësisht jo çdo gjurmë dhe provë e krimit zhduket. Ditë të mira na presin...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat