Momenti qesharak nga dekorimi, Thaçi ndihmon përkthyesin

Aktuale

Momenti qesharak nga dekorimi, Thaçi ndihmon përkthyesin

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 21:01
Grenell dhe Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Thaci mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e tij në përfundimin e Marrëveshjes së Uashingtonit.

Thaci mbante fjalimin në gjuhën shqipe ndërkohë që një përkthyes i thoshte ato në gjuhën angleze. Por një moment qesharak ndodhi në momentin kur përkthyesi po fliste në gjuhën angleze dhe kishte probleme.

Ishte Thaci ai që i doli në ndihmë atij.

Presidenti Thaci

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat