​Reshitaj kërkon të hapen qendrat rehabilituese në Kosovë

Aktuale

​Reshitaj kërkon të hapen qendrat rehabilituese në Kosovë

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 15:00
Albena Reshtiaj

Deputetja e AAK-së, Albena Reshtiaj ka kërkuar rikthimin e shërbimeve në qendrat e rehabilituese në Kosovë.

Në seancën e sotme plenare, deputetja tha se “banjet” duhet të hapet pasi aty trajnohen pacientet për nevojat e tyre shëndetësore.

Reshitaj: Të shikohet mundësia e ofrimit të shërbimeve nga qendrat e shërbimit dhe rehabilitim në Kosovë

“Si përfaqësues të popullit kërkojnë që brenda rekomandimeve të rivlerësohet gjendja dhe të shikohet mundësia e ofrimit të shërbimeve nga Qendrat e shërbimit dhe rehabilitim në Kosovë nga Banjet e Kosovës. Aty trajtohen pacientët për nevojat e tyre shëndetësore”, tha ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat