Edita Tahiri në mesin e 1000 grave eminente në botë që kanë punuar në krijimin e paqes

Aktuale

Edita Tahiri në mesin e 1000 grave eminente në botë që kanë punuar në krijimin e paqes

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 15:51
Edita Tahiri

Edita Tahiri është lidere, politikane, diplomate dhe negociatore e njohur shqiptare. Aktualisht është Ministre për dialog e Republikës së Kosovës.

Sëfundi, Tahiri përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se është në mesin e 1000 grave eminente në botë që kanë kontribuar në krijimin e paqes.

Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes ka prezantuar këto gra të fuqishme që kanë punuar maksimalisht në ndaljen e luftrave.

Në ballinë janë prezantuar ish-presidentja e Liberisë dhe fituesja e çmimit Nobel, kryenegociatorja e Filipineve dhe Edita Tahiri. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat