Fjalët e para të Sadri Ramabajës për Vetëvendosjen, pasi u shpall i pafajshëm

Aktuale

Fjalët e para të Sadri Ramabajës për Vetëvendosjen, pasi u shpall i pafajshëm

Nga: H.O. Më: 27 shtator 2020 Në ora: 21:13
Sadri Ramabaja

Zyrtari i LVV-së, Sadri Ramabaja është rikthyer sërish në partinë e tij, pasi është shpallur i pafajshëm pak kohë më parë.

Në një postim të tij në Facebook, Ramabaja shkruan se LVV-në e gjeti më të fortë, më të strukturuar dhe më të gatshme për të marrë përgjegjësi politike.

Sa i përket kauzës për bashkim, Ramabaja thotë se sheh në formën e një Federate Shqiptare.

Postimi i plotë:

Kthimi në agorën shqiptare

Në mbledhjen e KP të VV tok me miqtë e vjetër e të ri, gjithmonë në shërbim të Republikës.

Më gëzon fakti që VV e gjeta më të fortë e më të strukturuar, më të pjekur politikisht e të gatshme për të marrë përgjegjësitë politike që i takojnë.

Në filozofinë politike moderne çështja se njerëzit kanë të drejtë, që duke u angazhuar vetë, të arrijnë të vetërealizohen në rrafshin politik, është çështje që nuk diskutohet. Por që ky proces të përmbushet plotësisht, është detyrë e shoqërisë, para së gjithash e shtetit, që t'i përmbushë parakushtet e domosdoshme.

Në shërbim të kauzës për bashkim, që unë e shoh në formën e një Federate Shqiptare, pikërisht tek VV gjejë hapësirën për veprim tutje. Ndërkaq vetërealizimin e plotë politik e qytetar, e ndërtojmë për çdo ditë.

Ecim para...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat