“VV merr vetëm 32 %”. Vjen reagimi i analistit: Jep një mesazh jo të mirë për LDK-në, PDK-në e AAK-në

Aktuale

“VV merr vetëm 32 %”. Vjen reagimi i analistit: Jep një mesazh jo të mirë për LDK-në, PDK-në e AAK-në

Nga: N. H Më: 28 shtator 2020 Në ora: 22:45
Albin Kurti

Analisti i njohur politik, Blerim Vela, përmes një shkrimi në Facebook, ka reaguar ndaj zërave që thonë se partia e Albin Kurtit në zgjedhjet e reja do të marrë vetëm 32 %.

Ai lidhur me këtë pretendime thotë se po të ishte kështu, LDK, PDK e AAK qysh tani do ta shpërndanin Kuvendin e Kosovës.

Sipas Velës, këto pretendime të lëshuar së fundi janë larg të vërtetës.

Ja shkrimi i tij:

Image
Blerim Vela

Pretendimi se LVV merr vetëm 32% të votave nëse mbahen zgjedhjet tash ka nëntekstin se vota opozitare e LVV dhe Vjosa Osmanit janë pakicë politike, ndërsa shumica e votuesve janë të kënaqur me qeverisjen momentale dhe përformancën e PDK.

Të tri këto premisa janë larg të vërtetës.

Sepse sikur te ishin të vërteta, atëherë LDK e Isë Mustafës, PDK, AAK dhe satelitët e tyre politike që nesër do të shpërndanin Kuvendin dhe do të shkonim në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat