Rashit Qalaj jep detaje për aksionin e policisë që u zhvillua sot

Aktuale

Rashit Qalaj jep detaje për aksionin e policisë që u zhvillua sot

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 23:21
Rashit Qalaj

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka bërë të ditur se sot nga ora 07:00 deri në 19:00, zyrtarët e PK-së kanë shqiptuar 300 gjoba për shkelësit e masave të Qeverisë kundër COVID-19.

Po ashtu gjatë kësaj periudhe kohore janë dhënë 88 vërejtje ndaj qytetarëve e bizneseve që nuk e respektuan Ligjin AntiCovid.

Teksa njofton se aksioni i policisë është duke vazhduar që nga ora 20:00.

“Më 28.09.2020 nga ora 07:00 – 19:00 nga policia janë shqiptuar 300 gjoba sipas Ligjit të ri AntiCovid dhe janë dhënë 88 vërejtje ndaj qytetarëve e bizneseve. Nga ora 20:00 është duke vazhduar aksioni i përbashkët me inspektoratin për të mbikëqyrur respektimin e ligjit dhe zbatimin e vendimit të Qeverisë”, tha Qalaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat