Kraja: Takimet mes Kosovës e Shqipërisë ishin tepër të shëmtuara deri më sot

Aktuale

Kraja: Takimet mes Kosovës e Shqipërisë ishin tepër të shëmtuara deri më sot

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 22:13
Mehmet Kraja

Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës (ASHAK), Mehmet Kraja, duke folur për takimet mes dy qeverive asaj të Kosovës dhe Shqipërisë ka theksuar se takimet mes dy tyre.

Sidomos ajo në Pejë ka qenë një ndër takimet më të shëmtuara, sipas tij.

"Në marrëdhëniet Kosovë-Serbi ka shumë marketing.

Kurse sonte pashë që janë skicuar disa marrëveshje që unë kam menduar se janë kryer", tha ndër të tjera Kraja në Rubikon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat