Këmbësoria e Ushtrisë së Kosovës del në terren me armë të gjata

Aktuale

Këmbësoria e Ushtrisë së Kosovës del në terren me armë të gjata

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 10:29
Këmbësoria e Ushtrisë së Kosovës

Regjimenti i Dytë i Këmbësorisë ka realizuar marshimin kondicional.

Kjo është bërë me qëllim ngritjen e nivelit të përgatitjes fizike, qëndrueshmërisë fizike, familjarizimin e pjesëtarëve me vend betejat dhe në nderim të së kaluarës së lavdishme të vendit tonë.

Gjatë këtij marshimi është realizuar një brifing në kullën e dëshmorëve Fehmi e Xhevë Lladrovci, për t`u njohur me betejën e 22 Shtatorit 1998 ku në këtë betejë pas një rezistence të fuqishme bie heroikisht komandanti i brigadës 114 Fehmi Lladrofci.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat