Tomë Gashi: Richard Grenell po punon për serbët

Aktuale

Tomë Gashi: Richard Grenell po punon për serbët

Nga: A.Zh Më: 26 tetor 2020 Në ora: 15:17
Tomë Gashi

Avokati Tomë Gashi, ka reaguar pas pamjeve të ambasadorit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, bashkë me serbët në fushatë zgjedhore.

Gashi ka akuzuar Grenellin se po punon për palën serbe, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se është me “Amerikën, e jo me Grenellin”.

Reagimi i tij në Facebook:

Marrëveshja historike në Washington ishte historike për serbët dhe histerike për ne!

Tani haptas u dëshmua ajo që është ditur se Grenelli punon për serbët.

Sigurisht që edhe për këtë, për këta ‘amelikanët’ tanë që Grenelli është me serb faj ka Albini ...

Ne jemi me Amerikën, jo me Grenellin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat