Vdes edhe një anëtar i LDK-së

Aktuale

Vdes edhe një anëtar i LDK-së

Nga: D.RR Më: 26 tetor 2020 Në ora: 15:57
LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka dërguar telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të LDK-së, Ukë Kalludra.

Mustafa ka thënë se veprimtaria e tij do të mbetet e pa harrueshme për Degën e Klinës dhe LDK-në.

Postimi i plotë:

Me rastin e ndarjes nga jeta, të veprimtarit Ukë Kalludra, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dërgon këtë telegram ngushëllimi:

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të veprimtarit të LDK-së, Ukë Kalludra.

Veprimtaria e tij do të mbetet e pa harrueshme për Degën e Klinës dhe LDK-në.

Në emrin tim dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ju shpreh ngushëllime familjes, miqve, kryetarit të Degës, z. Fadil Gashi, aktivistëve të LDK-së dhe gjithë qytetarëve të Klinës.”

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat