Isa Mustafa me telegram ngushëllimi për vdekjen e Ukë Kalludrës

Aktuale

Isa Mustafa me telegram ngushëllimi për vdekjen e Ukë Kalludrës

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 16:47
Ukë Kalludra

Me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit Ukë Kalludra, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka dërguar telegram ngushëllimi.

Sipas tij, veprimtaria e Kalludrës do të mbetet e paharrueshme për Degën e Klinës dhe LDK-në.

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të veprimtarit të LDK-së, Ukë Kalludra.

“Në emrin tim dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ju shpreh ngushëllime familjes, miqve, kryetarit të Degës, z. Fadil Gashi, aktivistëve të LDK-së dhe gjithë qytetarëve të Klinës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat