2 milionëshi i avulluar, Ministria e Infrastrukturës thërret konferencë për media

Aktuale

2 milionëshi i avulluar, Ministria e Infrastrukturës thërret konferencë për media

Më: 27 tetor 2020 Në ora: 11:58
Arban Abrashi

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Republikës së Kosovës ka shkaktuar skandal brenda institucioneve të vendit, përkatësisht, Ministrinë e Financave dhe Ministrinë e Infrastrukturës.

Deri më tani sqarime lidhur me një skandal të tillë ka dhënë Hikmete Bajrami, derisa sot para mediave do të flasin edhe nga Ministria e Infrastrukturës, zyrtarët e të cilës edhe kanë zbuluar vjedhje.

“Ministria e Infrastrukturës informon median se sot, e martë (27 tetor 2020), në ora 13:30, organizon konferencë për medie, lidhur me raportimet e medieve për vjedhjen e dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit”, thuhet në njoftim.

Nga ajo që është thënë deri tani, dyshohet se Labinot Gruda ka thyer paswordin e një punëtori të MI’së, dhe ka bërë të mundur vjedhjen e mbi 2 milionë eurove nga arka e shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat