Lidhjet e “Lulit” me uzurpatorët, Haziri i jep “goditjen” e rëndë Jasharit!

Aktuale

Lidhjet e “Lulit” me uzurpatorët, Haziri i jep “goditjen” e rëndë Jasharit!

Nga: N. H Më: 30 tetor 2020 Në ora: 16:57
Kadri Veseli

Zëvendësdrejtori menaxhues i AKP-së, Avni Jashari, ka dëshmuar sot në Komisionin Hetimor për Privatizimet.

Ai ka folur për procesin e privatizimeve dhe i është përgjigjur pyetjeve të deputetëve.

Gjatë dëshmisë së tij, Jashari ka thënë se me iniciativën dhe mbështetjen e ish kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, është bërë largimi i uzurpatorëve nga pronat shoqërore dhe publikimi i emrave të tyre.

E, lidhur më këtë deklaratë të Jasharit, ka reaguar analisti politik, Nexhat Haziri.

Ai përmes një shkrimi në Facebook, e pyet Jasharin se cilat ishin lidhjet e “Lulit”, Kadri Veseli, me këta uzurpatorë, dhe cilat metoda po i përdorë ky i fundit.

Ja shkrimi i tij:

Avni Jashari: Largimi u uzurpatorëve nuk do të ndodhte pa mbështetjen e Kadri Veselit

Pse, cilat ishin lidhjet e “Lulit” me këta uzurpatore, me disa e dimë siç është për shembull Bedri Selmanin dhe të tjerë.

Me çfarë metodash i largoi këta uzurpatorë pas shumë vitesh.

Të tillët a ishin financues të SHIK-ut dhe të PDK-së, etj etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat