Rasti i Telekomit, Haxhiu: Qeveria në heshtje duke pritur ndonjë tender tjetër

Aktuale

Rasti i Telekomit, Haxhiu: Qeveria në heshtje duke pritur ndonjë tender tjetër

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 18:38
Albulena Haxhiu

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pasi Devollët kanë zbrazur llogaritë e Telekomit.

Ajo e ka “goditur” Qeverinë duke thënë se është në heshtje dhe po pret mos po i del ndonjë tender tjetër.

Sipas Haxhiut, zhvatja e Telekomit nga oligarkët përveç se u bë me ndihmën e personave përgjegjës në Telekom, plus nivelit politik, ajo nuk u ndalë as nga institucionet e drejtësisë.

Postimi i plotë:

Zhvatja e Telekomit nga oligarkët përveç se u bë me ndihmën e personave përgjegjës në Telekom, plus nivelit politik, ajo nuk u ndalë as nga institucionet e drejtësisë. Gjithë zyrtarët publik përgjegjës dhe ata të drejtësisë në shërbim të Devollit. Kjo ndodhë në një shtet të kapur ku nuk ka drejtësi.

Zbrazja e llogarive të Telekomit ka qenë e mundur të ndalohet sepse kontrata ka qenë e paligjshme dhe e padrejtë e korruptive sepse e dëmtoi me miliona euro Telekomin.

Në anën tjetër Qeveria në heshtje…duke pritur mos po ju del ndonjë tender tjetër!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat