Masat e reja, personave mbi moshën 60 vjeçare iu ndalohet paraqitja në punë

Aktuale

Masat e reja, personave mbi moshën 60 vjeçare iu ndalohet paraqitja në punë

Më: 31 tetor 2020 Në ora: 13:11
Armend Zemaj

Rritja e numrit të personave të infektuar me COVID-19 ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të paralajmëroj për mundësin e masave të reja.

Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës pandemike në konferencën e mbajtur për media ka njoftuar se

Një nga masat e marra është edhe personat me sëmundje kronike dhe ata mbi moshën 60 vjeçare të cilët do të lirohen nga puna në zyrë, personat mbi moshë 65 vjeçare u lejohet dalja nga ora në 06-10 dhe prej orës 16 deri në 19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat